Turystyka przygodowa

Eventy prozdrowotne, Noclegi, Rymanow nocleg z dzieckiem
Turystyka przygodowa
162

Views

rp_turystyka18.jpgDla tych, którzy lubią dreszczyk emocji, a jednocześnie preferują aktywne spędzanie czasu wolnego, najlepszym rozwiązaniem staje się turystyka przygodowa.

Czym ona jest? Czym takim charakteryzuje się turystyka przygodowa? Ponieważ jest ona dość młodym rodzajem, czy też formą turystyki kwalifikowanej, w literaturze przedmiotu spotykamy się z niewielką ilością definicji. Te jednak, które istnieją pozwalają nam określić jej główny charakter. Cechą, która w głównej mierze go kształtuje jest cel przeżycia przygody związany z elementem podwyższonego ryzyka, a także poziomem wysiłku fizycznego. Turystyka taka wymaga od turysty określonego wysiłku podejmowanego w obliczu naturalnych warunków terenowych.

W tej turystyce chodzi o to, aby zmierzyć się nieco z przyrodą, spróbować o własnych siłach dostosować się do stawianych przez nią warunków i w trakcie podróży jednocześnie zachwycić się zwiedzanymi obszarami. Dlatego turystyka przygodowa tak uwielbiana jest przez osoby dynamiczne, rządne ciągłej adrenaliny.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(158 votes)
Tags: kawitacja kielce, lpk208, kubota l3200 cena, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, elwix torba, Szamba Betonowe Lesko, Fotodepilacja Żary, onlynails cennik, tanie taxi legnica, wałki pa66, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie
Written by admin