Turystyka piesza

Eventy prozdrowotne, Podróże, Rymanow nocleg z dzieckiem
Turystyka piesza
97

Views

rp_zdjecie53.jpgBiorąc pod uwagę fakt, że turystyka narodziła się już w starożytności, a więc w czasach, kiedy właściwie nie było rozbudowanej infrastruktury transportowej, możemy spokojnie uznać, że turystyka piesza jest najstarszą odmianą turystyki kwalifikowanej. I, co więcej, przetrwała ona po dziś dzień i przez wiele osób wciąż jest uprawiana.

Na czym polega turystyka piesza? Jak sama nazwa wskazuje, turystyka ta charakteryzuje się podróżowaniem bez wykorzystania środków transportu. Podróżujemy więc pieszo, a celem takiego turysty jest poznanie środowiska oraz kultury miejsca, do którego właśnie się udaje. Bardzo ważną rolę w tym rodzaju turystyki odgrywają szlaki turystyczne. A dzięki temu, że wyprawy nigdy nie są jednodniowe i wymagają od turysty pozostania w danym regionie nieco dłużej, również bazy noclegowe są tutaj kluczowe.

W Polsce mamy wiele wyznaczonych szlaków turystycznych. Są one właściwie w każdym regionie, począwszy od gór, poprzez Śląsk i Mazowsze, a skończywszy na Mazurach i polskim Bałtyku.

Inne wpisy o podróżach, rekreacji oraz turystyce:

Review Overview
User Rating:
0/5
(159 votes)
Tags: kompleksowe usługi ślusarskie kraków, lpk208, pantomograf Gliwice, kreda sisa, Tynk mozaikowy Lakma, Vademecum elektryka SEP, ra nails lakier hybrydowy, internorm okno kf410, zeltiq Warszawa, Tanie multiplikatory, glutamina katowice
Written by admin